Domáce pravidlá

Niekoľko tipov a rád, ako používať katRande:

•  Pri vyplňovaní profilu opisujte seba samého pravdivo. Vyjadrite sa, aký je váš životný plán a veci, ktoré sa vám páčia. Čestnosť je dôležitá! Nemá zmysel, niekoho lákať na falošnú cestu. Každý by mal opísať kým je a nie, kým by chcel byť! Je dôležité, aby ste pri svojom opise neskrývali vaše nedostatky, ale na druhej strane, nerobte sa horším ako ste. Každý človek má svoje chyby a slabosti, ale mali by sme vidieť sami seba realisticky. Ak s tým máte problém, obráťte sa na priateľov, ktorí vám určite radi pomôžu.

• Dobrá fotografia vyjadrí viac ako tisíc slov. Jeden alebo ešte lepšie viac snímkou sú nesmierne dôležité. Profily bez fotografie sú oveľa menej zaujímavejšie. Obrázok by mal byť dobre urobený a atraktívny, ale nemal by zmiasť zúčastnené strany. Fotka sa počíta, ale nie je dobré dať akúkoľvek fotografiu on-line, len aby ste mali profilový obrázok. Nie každá fotografia je vhodná. Mali by ste si vybrať obrázok, ktorý vás dobre vystihuje a je autentický. Prázdninové fotografie s krajinou sú nevhodné - tieto fotografie sú určené pre priateľov a ako spomienka, ale nie pre cudzím, na ktorých chcete urobiť dobrý dojem. Nevhodné sú aj príliš malé alebo príliš tmavé fotografie. Obrázok by mal byť prirodzený a a tvár má byť v centre. Je tiež vhodné požiadať o radu dôveryhodného človeka ... alebo si dať urobiť portrétnu fotografiu.

• Despacio - pomaly! Nemali by ste očakávať príliš veľa a príliš rýchlu reakciu! E-mailami možno povedať veľa, - ale zďaleka nie je všetko. A môžu tiež uviesť do omylu. Niekedy môžu viesť k osobnému stretnutiu, ale netreba do nich vkladať všetky myšlienky a očakávania. Zamilovanie sa až po uši si odložte najskôr až po prvom stretnutí!

• Dobré diskusie sú odrazovým mostíkom k prvým e-mailom a rozhovorom pri hľadaní spoločnej reči. Hobby a šport, knihy a filmy, vzory a hrdinovia - sú najlepšie úvodné témy. Pozor na citlivé otázky. Je potrebné mať stále na pamäti, že nevieme, aký človek sa skrýva za napísaným názorom. Niektorí si môžu „vylievať svoje srdcia“ už v druhom alebo treťom e-maily a nevšimnú si, že tým, môžu ublížiť niekomu inému. Čestnosť je vo vzťahoch veľmi dôležitá, ale mali by sme rozvíjať aj intuíciu, pri výbere, ktoré témy sú vhodné a ktoré sú príliš citlivé. Ak sa stretnete osobne, a ak dôjde k "preskočeniu iskry" na oboch stranách, môžete začať aj osobnejšie témy. Je jednoduchšie komunikovať osobne, keď sa dajú objasniť možné nedorozumenia okamžite.

• Zdvorilosť je dôležitá aj na internete, hoci je lákavé schovávať sa za anonymitu! Na osobné správy by ste mali vždy odpovedať - aj keby ste v nich mali niekoho odmietnuť. Zdvorilé "Nie, vďaka" je vždy lepšie ako žiadna odpoveď. Ako kresťania by sme mali dávať dobrý príklad. Premýšľajte o tom, čo je dôležité pre vás a pokúste sa aplikovať to pri komunikácií s ostatnými. Ak budete reagovať krátko - poctivo a priateľský – ukážete že rešpektujete a ceníte si druhú osobu. Tak vytvoríte priateľskú a príjemnú klímu. Je veľa možností ako zdvorilo niekoho odmietnuť, napríklad: " V tejto chvíli som v kontakte s niekým iným - možno ťa budem kontaktovať neskôr" alebo "Veľmi vám ďakujem za tento e-mail, ale obávam sa, že mi to nevyhovuje. Mnoho požehnania a priania všetkého najlepšieho!" atď.

• Prvé osobné stretnutie by nemalo prebiehať za žiadnych okolností doma, ale vždy na verejných miestach - a normálne vybraný dámou. Je to preto, aby sa cítila v bezpečí! Privátna adresa by nemala byť zverejnené predčasne. Ak na stretnutie musí niekto pricestovať z veľkej diaľky, obvykle vyvstane otázka ubytovania. V tomto prípade odporúčame zaťať zuby a zaplatiť za hotel.

• Ak si všimnete na prvom rande, že druhá osoba nezodpovedá vašim predstavám, mali by ste jej to povedať zavčasu, aby nemala žiadne falošné nádeje. Je znakom vnútornej zrelosti, ako dokážete prekonať sklamanie a rovnako pravdivo vyjadriť svoje rozhodnutie. Je to niekedy veľmi ťažké, ale stále je na čo sa tešiť, a dôverovať v Boha.

• Internet je len druhotným miestom stretnutia. V súčasnosti trávime príliš veľa času na webových stránkach, a zabúdame na reálny život v dobrom slova zmysle. Existuje mnoho príležitostí na stretnutie pre slobodných katolíkov. Majte odvahu zúčastniť sa ich a veriť, že Boh riadi váš život.

• Snažte sa zdržať akékoľvek flirtovania. Ak ste našli niekoho nepríjemného, prosím povedzte nám to rýchlo!

• Popri stretávaní na katRande nezabudnite na modlitbu. Boh vidí do našich sŕdc. Ani jeden náš vlas nepadne na zem bez jeho vedomia. Ale chce byť požiadaný. Modlime sa každý deň, aby sme našli tú správnu manželku/manžela ... a počas svojho hľadávania sa poliehajte výlučne na Boha.

• Ak sa vám podarí vďaka katRande zosobášiť, budeme si veľmi vážiť ak nám pošlete krátku správu a fotografiu!

Technické Indikácia

• Buďte opatrní pri vytváraní užívateľského mena: Nepoužívajte medzery!

• Buďte opatrní, keď nahráte fotku: profilová fotka by mala byť prednostne štvorcová. Nedá sa nahrať viac ako 6 fotografií.

Nájsť partnera pre život


Stať sa členom