Keď si niekto hľadá partnera či partnerku, musí dodržať týchto 7 pravidiel!

Stále viac ľudí žije osamote. Mnohí z nich si želajú partnera pre život. Manželstvo a rodina sú aj dnes veľmi žiadané. No napriek tomu sa zdá, že je dnes ťažšie ako inokedy nájsť toho pravého alebo tú pravú, nie to ešte na cel

Stále viac ľudí žije osamote. Mnohí z nich si želajú partnera pre život. Manželstvo a rodina sú aj dnes veľmi žiadané. No napriek tomu sa zdá, že je dnes ťažšie ako inokedy nájsť toho pravého alebo tú pravú, nie to ešte na celý život. Ak si teda chcete naozaj nájsť partnera, dbajte na týchto 7 pravidiel:

1) Znásobte počet Vašich známych, aby ste mali vyššie šance nájsť „toho pravého“ či „tú pravú“ Pre niekoho, kto hľadá partnera je nevyhnutné znásobiť množstvo svojich známych. Staňte sa „bláznom“ do oznamov, majte prehľad o akciách a pravidelne si choďte vyraziť! Navštevujte nové farnosti. Zaregistrujte sa na on-line zoznamke. Ale zvážte: často určuje miesto aj typ ľudí, ktorých tam stretnete. Preto si na zoznamovanie s novými ľuďmi vyberajte také miesta, ktoré sú blízke vašim sympatiám.

2) Otvorenosť je ten správny postoj pri hľadaní partnera Ako nadväzujete kontakty a oslovujete ľudí? Nechytáte sa pri tom do istej “skenovej pasce”? Kto svoje okolie analyzuje len podľa kritéria potencionálneho partnera, prehliada to podstatné. Nadväzovanie priateľstiev je tiež jedným s kľúčov pri hľadaní partnera. Od každého človeka sa môžeme niečo naučiť. Skutočné šťastie je v podstate ukryté v tom, že sme tu pre druhých.

3) Spokojnosť je atraktívna: úspešné hľadanie partnera prostredníctvom príťažlivosti Miera radosti pri každodenných úlohách, miera toho, ako veľmi si uvedomujete zmysel vášho života a ako rozhodne ho žijete, a tiež miera pozitívneho prístupu k sebe samému – to sú miery vašej príťažlivosti.

4) Investovať do zovňajšku Nie je to žiadne tajomstvo: nielen vnútorné hodnoty zavážia. Pokiaľ sa to nepreženie, tak to nie je nijako nemorálne. Nemali by sme zabúdať investovať aj trocha času, námahy a peňazí do atraktívnosti nášho výzoru. Pritom je dôležité popri otázkach “čo mi pristane” alebo “čo je práve moderné” tiež zvážiť, aký postoj či osobné stanovisko chcem mojim oblečením vyjadriť a koho chcem tým osloviť. Ale pozor: kto hľadanie partnera realizuje skôr sexy spôsobom, môže si nájsť namiesto partnera na život len prechodnú známosť. Príliš sexy rozptyľuje od skutočnej vlastnej osoby a zameriava pozornosť na pohlavné znaky. To v konečnom dôsledku môže hľadanie partnera pre život skomplikovať.

5) Buďte pripravení: nachystajte sa na partnerstvo Kto si hľadá partnera, musí najprv nájsť sám seba. Ste pripravení prevziať zodpovednosť? Dlhodobo sa viazať? Starať sa o deti? … Pre niektorých to znamená zdolať ešte dlhú cestu prípravy. Máte nejaké obavy a strach, ktoré treba najprv prekonať? Zranenia, ktoré potrebujú byť vyliečené? Niektoré veci v nás ležia tak hlboko, že je už výkonom ich objaviť. Zrelý na partnerstvo je ten, kto sa má rád a zároveň sa nepokladá za to najdôležitejšie.

6) Pracovať na charaktere, aby sa hľadanie partnera a vzťah vydarili Či už niekto hľadá alebo už našiel partnera: na vlastnom charaktere sa dá vždy popracovať. Lebo na to, aby sme s niekým po našom boku šťastne putovali životom, je dôležitý dobrý charakter oboch partnerov. Takýto dobrý charakter má ten, kto sa naučil vykonávať múdre a dobré rozhodnutia, bez toho, aby ho to stálo veľa námahy a síl. Tieto vlastnosti sa voľakedy volali cnosti. Oplatí sa teda hlbšie nazrieť do dobre premyslených diel o cnostiach a ako ich konkrétne žiť – pre dobro každého z nás a aj v partnerstve.

7) Prijať a milovať Božie cesty: hľadanie partnera ako test dôvery Kto verí na Stvoriteľa, verí na zmysel života. Kto verí na Boha v svojom živote, vie, že aj s ním treba pestovať vzťah. Božie cesty sú dobré – aj keď im väčšinou rozumieme len dodatočne. Keď si nájdete partnera, až vtedy porozumiete, prečo boli všetky tie okľuky a to dlhé čakanie a hľadanie také dôležité. Akceptujte Božiu Vôľu bez stonania. Prijmite ju s plnou rozhodnosťou: milovať Božie cesty namiesto mrzutého vláčenia kríža je životné motto. To Vám dodá presne tú uvoľnenosť, ktorá je potrebná pri hľadaní partnera pre život.  

Zobraziť všetky novinky