Si pripravený na nový vzťah?

Túžiš po láske? Milovať a byť milovaný? Si po rozchode a nevieš, či už nastal čas na nový vzťah?

  Je veľmi smutné a zraňujúce, ak niekto vstúpi do vzťahu a v určitej fáze ho ukončí, pretože „ešte nie je zrelý na vážny vzťah“. Žiaľ, stáva sa to až príliš často.

Ak nevieš, či prišiel čas urobiť za minulosťou hrubú čiaru, skús si odpovedať na tieto otázky

1. Máš rád/rada seba samého? Prijímaš sa taký/taká, aký si? Svoje telo, intelekt, emocionálne prežívanie? Si si vedomý svojich pozitívnych a negatívnych vlastností? Nezabúdaš, že máš Milovať seba, ako blížneho svojho? Mk 12,29-31

2. Vieš, že nepotrebuješ vzťah na to, aby si bol šťastný a vedomý svojej veľkej hodnotu?

3. Minulý vzťah je už definitívne za tebou? Rany sú zahojené, keď stretneš svojho bývalého/svoju bývalú, necítiš ľútosť za skončeným vzťahom? Ani hnev ako váš vzťah dopadol? Berieš to ako uzavretú kapitolu svojho života? 4.Túžiš po novom vzťahu? Chceš zdieľať vzťah s niekým viac, ako len lásku dostávať alebo lásku dávať? Každodenne, dobré i ťažké veci?

5. Chceš milovať bez podmienok či stereotypov? Ak stretneš tú pravú/toho pravého, nebude ti vadiť, ak napr.: Ona bude o niečo staršia? On bude od teba nižší? Ona bude blondína? Bude bývať od teba viac ako 20 km? Bude mať nadváhu? Atď?.

6. Nehľadáš partnera aby si:

-sa necítil osamelo.

- bola finančne zabezpečený/zabezpečená.

- pretože sa bojíš starnutia.

- chceš niekoho, kto sa o teba bude starať.

- potrebuješ mať spoločensky prijateľný status: vydatá/ženatý.

- už ťa nebaví počúvať otázky rodiny: Máš už priateľa/priateľku? Kedy sa budeš ženiť/vydávať?

7. Si si vedomý/vedomá toho, že tvoj nový partner nebude 100 percentným ideálom, ktorý si si vysníval/vysnívala? Rovnako ako ty nie si ideálny/ideálna. Ale chceš byť s ním/ňou na ceste, po ktorej sa tomu ideálu budete približovať?

8. Vieš, že akokoľvek dopadne tvoj budúci vzťah, najdôležitejším partnerom tvojho života ja a bude tvoj Stvoriteľ a Priateľ, ktorý ťa pozná a miluje bezpodmienečne? Boh.

Som Tvoj Otec a milujem Ťa rovnako ako, svojho syna Ježiša... Ján 17, 23

Ak si na tieto otázky odpovedal/odpovedala kladne, si pripravená na nový vzťah. Otvor novú kapitolu a dôveruj Bohu. Si v správnych rukách.  

P.S. Ak sa chcete zdieľať so svojimi skúsenosťami, prežívaním alebo pochybnosťami, pripojte sa k diskusii na Fóre katRande.  

Zobraziť všetky novinky

Nájsť partnera pre život


Stať sa členom